Ungdomshold

JBTU,DGI Dr/Pg 2016/2017

Junior 2 + 3 2. Halvdel Pulje 1 forår

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
sø 22‑01‑2017 10:00 275269 Assens IF BT Tateni Assens ­hallen 1-9 0-2
sø 22‑01‑2017 12:00 275272 Purhus Tateni Assens ­hallen 5-5 1-1
sø 22‑01‑2017 14:00 275279 Tateni Brønderslev Assens ­hallen 2-5 0-2
lø 04‑03‑2017 10:00 275276 Brønderslev Tateni Filstedvejens skole 2-8 0-2
lø 04‑03‑2017 12:00 275280 Tateni Purhus Filstedvejens skole 4-3 2-0
lø 04‑03‑2017 14:00 275274 Tateni Assens IF BT Filstedvejens skole 7-3 2-0

Drenge 2+ Jun. 2+3 Pulje 2 efterår

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
lø 29‑10‑2016 10:00 272029 VHG Tateni Vester Hassing ­hallen 4-3 2-0
lø 29‑10‑2016 11:30 272030 Tateni Hjallerup Vester Hassing ­hallen 7-0 2-0
lø 29‑10‑2016 13:00 272031 Tateni Brønderslev Vester Hassing ­hallen 2-8 0-2
lø 19‑11‑2016 10:00 272033 Brønderslev Tateni Vester Hassing ­hallen 8-2 2-0
lø 19‑11‑2016 11:30 272038 Hjallerup Tateni Vester Hassing ­hallen 0-7 0-2
lø 19‑11‑2016 13:00 272036 Tateni VHG Vester Hassing ­hallen 8-2 2-0

JBTU,DGI Junior 2015/2016

Junior 2 Pulje 2

Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
sø 24‑01‑2016 10:00 231922 Tateni Svenstrup Filstedvejens skole 6-4 2-0
sø 24‑01‑2016 13:00 231923 Tateni Skagen Filstedvejens skole 4-6 0-2
lø 05‑03‑2016 10:00 231924 Skagen Tateni Skagen Kultur & Fritidscenter 5-0 2-0
lø 05‑03‑2016 11:30 231926 Svenstrup Tateni Skagen Kultur & Fritidscenter 1-6 0-2

Stillingen


jm - ungdom hold 1

Jyske mestre i Junior 3 2015: Magnus Breindahl, Alfred Jensen og Sigurd Elten

Junior 3 Slutspil Pulje 1

Btk Tateni – Hørning 5-2

Btk Tateni – Grenå 5-2

Stilling

Junior 2 + 3 Pulje 1

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
sø 25‑10‑2015 11:00 227517 Tateni Jun. 3 D B 75 Jun. 2 Filstedvejens skole 6-4 2-0
sø 25‑10‑2015 13:00 227518 Tateni Jun. 3 D LIUF Jun. 3 Filstedvejens skole 6-1 2-0
sø 25‑10‑2015 15:00 227519 Tateni Jun. 3 D Svenstrup Jun. 2 Filstedvejens skole 5-5 1-1
lø 21‑11‑2015 10:00 227523 Svenstrup Jun. 2 Tateni Jun. 3 D Lundegårdskolen 2-5 0-2
lø 21‑11‑2015 12:00 227521 B 75 Jun. 2 Tateni Jun. 3 D Lundegårdskolen 10-0 2-0
lø 21‑11‑2015 14:00 227525 LIUF Jun. 3 Tateni Jun. 3 D Lundegårdskolen 0-10 0-2 Afb.

Kampe for Tateni

Stillingen


I foråret 2015 deltager vi med 1 ungdomshold:

Drenge 3 2. halvdel Pulje 4+Junior 2+3+Drenge 2

Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
lø 24‑01‑2015 10:00 187004 LIUF Jun. 3 Tateni Dr. 3 Højvangskolen 6-4 2-0
lø 24‑01‑2015 12:00 188084 B 75 3 Dr. 2 Tateni Dr. 3 Højvangskolen 4-3 2-0
lø 07‑03‑2015 10:00 188075 Tateni Dr. 3 B 75 1 Jun. 2 Lundegårdskolen 0-10 0-2
lø 07‑03‑2015 12:00 188076 Tateni Dr. 3 B 75 2 Jun. 3 Lundegårdskolen 2-5 0-2
lø 07‑03‑2015 14:00 187002 Svenstrup Dr.3 Tateni Dr. 3 Lundegårdskolen 9-1 2-0

Stillingen


I efteråret 2014 deltager vi med 2 ungdomshold:

DGI Jylland Junior Jyllandsserie 1. Halvdel 2014 Pulje 1

Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
lø 08‑11‑2014 10:00 184129 Tateni Drenge JS VRI Drenge JS Filstedvejens skole 6-4 2-0
lø 08‑11‑2014 12:00 184131 B 75 Junior 1 Tateni Drenge JS Filstedvejens skole 8-2 2-0
lø 22‑11‑2014 10:00 184132 Sisu/MBK Junior JS Tateni Drenge JS Ulvkærskolen 6-4 2-0
lø 22‑11‑2014 12:00 184133 VRI Drenge JS Tateni Drenge JS Ulvkærskolen 9-1 2-0
lø 06‑12‑2014 14:00 184137 Tateni Drenge JS B 75 Junior 1 Bellevue­hallen 3-7 0-2
lø 06‑12‑2014 16:00 184138 Tateni Drenge JS Sisu/MBK Junior JS Bellevue­hallen 4-6 0-2

Stillingen

DGI Jylland Yng. Dr. 1 1. Halvdel 2014 Pulje 1

Kampe for Tateni

lø 25‑10‑2014 11:00 180633 Galten FS Tateni Filstedvejens skole 8-2 2-0
lø 25‑10‑2014 15:00 181340 Ribe BTK Tateni Filstedvejens skole 7-3 2-0
lø 08‑11‑2014 13:00 181343 Tateni Daugård IF Ringkøbing Skole – Multisalen 2-8 0-2
lø 08‑11‑2014 15:00 180636 Tateni Ringkøbing Ringkøbing Skole – Multisalen 3-7 0-2
lø 22‑11‑2014 09:30 181349 Tateni Ribe BTK Ørum Daugård Multicenter 0-10 0-2 Afb.
lø 22‑11‑2014 11:30 181348 Tateni Galten FS Ørum Daugård Multicenter 0-10 0-2 Afb.
lø 06‑12‑2014 10:30 181351 Ringkøbing Tateni Ribe Fritidscenter
lø 06‑12‑2014 12:30 181350 Daugård IF Tateni Ribe Fritidscenter 10-0 2-0 Afb.

Stillingen


I foråret 2014 deltager vi med 3 ungdomshold:

2 hold i drenge 1:

Tateni 1:

Kampprogram

Tateni 2:

Kampprogram

Yngre drenge: Lasse Seidelman, Alfred Jensen og Sebastian Lynghøj

Kampprogram

I efteråret 2013 deltager vi med 2 ungdomshold:

Drenge 1: Magnus B. Larsen, Jonathan Rosendahl og Rasmus Krogshave

Kampprogram

Stillingen

Drenge 2: Peter Madsen, Jakob Tolbod, Alfred Skov Jensen og Nithursun Thavarasa

Kampprogram

Stillingen

Sider: 1 2 3 4 5 6