Ungdomshold

DGI ungdom 2019/2020

Junior Jyll.Serie + 1 Forår 2020 Pulje 1

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
sø 19‑01‑2020 11:00 378943 Nørreå Tateni Randers Bordtennishal 2-8 0-2
sø 19‑01‑2020 13:00 378945 Tateni Broager Randers Bordtennishal 3-7 0-2
lø 01‑02‑2020 13:00 378724 Viby Tateni EBTK, Skanderborgvej 0-10 0-2 Afb.
lø 01‑02‑2020 15:00 378947 Esbjerg Tateni EBTK, Skanderborgvej 3-7 0-2
sø 22‑03‑2020 11:00 378955 Esbjerg Tateni Bramming Kultur- & Fritidscenter
sø 22‑03‑2020 13:00 379760 Nørreå Tateni Bramming Kultur- & Fritidscenter
sø 22‑03‑2020 14:30 379761 Tateni Broager Bramming Kultur- & Fritidscenter

Drenge 2 Forår 2020 Pulje 1

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
lø 18‑01‑2020 10:00 378766 Hadsund BTK Tateni Hadsund Hallen 4-6 0-2
lø 18‑01‑2020 12:00 378765 Tateni Purhus Hadsund Hallen 6-4 2-0
lø 01‑02‑2020 11:30 378768 Tateni Hadsund BTK Gassum Kultur og aktivitetshus 3-7 0-2
lø 01‑02‑2020 13:00 378770 Purhus Tateni Gassum Kultur og aktivitetshus 4-3 2-0

Yngre drenge 3 Forår 2020 Pulje 1

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni 1

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
sø 19‑01‑2020 11:00 378895 Tateni 1 Tateni 2 Vester Hassing ­hallen 6-1 2-0
sø 19‑01‑2020 13:00 378896 Tateni 1 LIUF Vester Hassing ­hallen 10-0 2-0
sø 02‑02‑2020 11:00 378899 Tateni 1 VHG Lundegårdskolen 9-1 2-0
sø 02‑02‑2020 13:00 378900 Tateni 1 Tateni 2 Lundegårdskolen 5-5 1-1
lø 07‑03‑2020 11:00 378903 Tateni 1 LIUF Filstedvejens skole 10-0 2-0
lø 07‑03‑2020 13:00 378904 Tateni 1 VHG Filstedvejens skole 6-4 2-0

Yngre drenge 3 Forår 2020 Pulje 1

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni 2

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
sø 19‑01‑2020 11:00 378895 Tateni 1 Tateni 2 Vester Hassing ­hallen 6-1 2-0
sø 19‑01‑2020 13:00 378897 Tateni 2 VHG Vester Hassing ­hallen 3-4 0-2
sø 02‑02‑2020 11:00 378901 Tateni 2 LIUF Lundegårdskolen 7-3 2-0
sø 02‑02‑2020 13:00 378900 Tateni 1 Tateni 2 Lundegårdskolen 5-5 1-1
lø 07‑03‑2020 11:00 378905 Tateni 2 VHG Filstedvejens skole 2-8 0-2
lø 07‑03‑2020 13:00 378906 Tateni 2 LIUF Filstedvejens skole 6-4 2-0

Puslinge 2 + 3 Forår 2020 Pulje 2

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
lø 18‑01‑2020 12:00 378813 Tateni Viby Grenå Idrætscenter 0-10 0-2 Afb.
lø 18‑01‑2020 14:00 378815 BTK Grenå Tateni Grenå Idrætscenter 10-0 2-0 Afb.
lø 01‑02‑2020 12:00 378816 Tateni BTK Grenå BTK Viby 7-0 2-0
lø 01‑02‑2020 14:00 378818 Viby Tateni BTK Viby 0-7 0-2

Junior Jyll. serien Efterår 2019 Pulje 1

Herre Junior Jyllandsserie: Jonas Thomsen, Sander Madsen og Tomohiko Fujimori(Tomo)

Junior Jyllandsserie + Junior 1 Finale 2019 Pulje 1

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
lø 07‑12‑2019 09:30 377110 Tateni Nørreå Ry Hallen 6-4 2-0
lø 07‑12‑2019 13:00 377111 Tateni Viby Ry Hallen 4-6 0-2

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
sø 06‑10‑2019 11:00 375147 Tateni Brønderslev BI-Centret 4-6 0-2
sø 06‑10‑2019 13:00 375215 Tateni Nørreå BI-Centret 7-3 2-0
sø 10‑11‑2019 11:00 375217 Tateni Viby BTK Viby 3-7 0-2
sø 10‑11‑2019 13:00 375151 Brønderslev Tateni BTK Viby 5-5 1-1
lø 23‑11‑2019 11:00 375220 Tateni Nørreå BI-Centret 7-3 2-0
lø 23‑11‑2019 13:00 375152 Tateni Viby BI-Centret 3-7 0-2

Drenge Jyll. serien Efterår 2019 Pulje 1

Drenge Jyllandsserie:Anders Holler, Arthur Dinesen og Jason Cross

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
lø 05‑10‑2019 13:00 375099 Tateni Broager Filstedvejens skole 3-7 0-2
lø 05‑10‑2019 17:00 375098 Tateni Sisu/MBK Filstedvejens skole 2-8 0-2
lø 09‑11‑2019 10:00 375101 Tateni Sisu/MBK Sisu/MBK 1-9 0-2
lø 09‑11‑2019 12:00 375103 Broager Tateni Sisu/MBK 8-2 2-0
lø 23‑11‑2019 13:00 375105 Sisu/MBK Tateni Sportscentrum, Industrivej 8-2 2-0
lø 23‑11‑2019 15:00 375104 Tateni Broager Sportscentrum, Industrivej 1-9 0-2
lø 07‑12‑2019 09:30 375108 Tateni Sisu/MBK Ry Hallen 1-9 0-2
lø 07‑12‑2019 11:30 375107 Tateni Broager Ry Hallen 1-9 0-2

Drenge 2 Efterår 2019 Pulje 1

Drenge 2: Oscar Jørgensen, Jonathan Lauritsen og Johannes Jørgensen

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
lø 05‑10‑2019 10:00 375110 Tateni TST Aarhus B. Filstedvejens skole 4-3 2-0
lø 05‑10‑2019 11:30 375111 Tateni Søften Filstedvejens skole 5-2 2-0
lø 09‑11‑2019 10:00 376372 Tateni Galten FS TST Aarhus Bordtennis 2-5 0-2
lø 09‑11‑2019 12:00 375113 Tateni Søften TST Aarhus Bordtennis 2-5 0-2
lø 23‑11‑2019 11:30 376374 TST Aarhus B. Tateni TST Aarhus Bordtennis 6-1 2-0
lø 23‑11‑2019 13:30 376376 Galten FS Tateni TST Aarhus Bordtennis 6-1 2-0

Yngre drenge 2 Efterår 2019 Pulje 1

Yngre Drenge 2: Bertram Torp Schroll, Alfred Torp Schroll og William Landvad Andersen

Stilling
Vis alle kampe
Topliste
Kampe for Tateni

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point
sø 06‑10‑2019 10:00 375174 Tateni Viby Filstedvejens skole 1-9 0-2
sø 06‑10‑2019 14:00 375057 Tateni TST Aarhus B. Filstedvejens skole 7-3 2-0
sø 10‑11‑2019 12:00 375059 Tateni TST Aarhus B. BTK Viby 0-10 0-2 Afb.
sø 10‑11‑2019 14:00 375176 Tateni Viby BTK Viby 0-10 0-2 Afb.

Sider: 1 2 3 4 5 6